urnata zgrada

Свет

Едно лице загина при уривање на зграда на Алјаска

А1он
Едно лице загина при уривање на зграда во Енкориџ, Алјаска, а две други беа спасени откако беа закопани, соопштија официјални лица. Противпожарната служба на Енкориџ
Регион

ВИДЕО: Дупка за темели од нова зграда драматично проголта стара куќа во Белград

А1он
Половина стара зграда во белградската населба Врачар денеска се урна во ископот за темели на нов објект кој се гради на соседната парцела. Дел од
Свет

Бројот на жртви од уривањето на зградата во Мајами достигна 90 луѓе

А1он
Бројот на потврдени жртви при уривањето на станбената зграда во Мајами достигна 90 лица, изјави денеска градоначалничката на округот Мајами-Дејд, Даниела Левин Кава. Според Левин
Свет

Мајами: Бројот на загинати при уривањето на зградата се искачи на 78 лица

А1он
Бројот на жртви при уривањето на станбена зграда во Мајами денеска се искачи на 78, откако од под урнатините беа извлечени уште 14 тела, изјави градоначалничката на
Свет

Расте бројот на жртвите под урнатата зграда на Флорида, пронајдени уште десет тела

А1он
Извлечени се уште десет тела од урнатините на станбената зграда во Флорида, со што бројот на жртвите достигна 46 лица, а повеќе од сто лица
Свет

Бајден ја посети урнатата зграда во Мајами, спасувачката операција запрена поради опасност

А1он
Американските власти привремено ја прекинаа спасувачката операција во близина на Мајами поради стравувања во врска со стабилноста на делот од зградата што не беше урнат.
Свет

Најмалку четворица загинати во катастрофата во Мајами, 159 луѓе се водат како исчезнати

А1он
Бројот на загинати во уривањето на висококатницата во американската држава Флорида се искачи на четворица луѓе, а спасувачите сè уште трагаат по повеќе од сто
Свет

(ВИДЕО) Грозничава потрага по преживеани: Преку педесет луѓе се под урнатините во Мајами

А1он
На вкупно 51 човек не му се знае трагата по ноќешното уривање на станбена зграда во северниот дел на Мајами, јавуваат американските медиуми. Дел од
Свет

ВИДЕО: Четиригодишно дете по 19 часа извлечено живо од под урната зграда

Горјан Грнчаровски
Спасувачите во индискиот град Махад извлекоа живо четиригодишно момче од урнатините на петкатна зграда која се срушила поради невреме. Голем број луѓе останале затрупани под