istanbul zgrada

Свет

Расте бројот на загинати во уривањето на зградата во Истанбул

А1он
Бројот на загинати во уривањето на зградата во Истанбул се зголеми на 18 жртви, потврди турскиот министер за внатрешни работи, Сулејман Сојлу, јави агенцијата Анадолија.
Регион

ВИДЕО: Ердоган го посети местото каде се урна зграда, бројот на жртви се зголеми

А1он
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го посети местото на несреќата во Истанбул, каде што во средата се урна осумкатна станбена зграда, при што загинаа 17