njujork

Свет

ВИДЕО: Снимка од дрон покажува масовна гробница во Њујорк на починати од Ковид-19

А1он
Снимки од дрон покажуваат работници како закопуваат дрвени сандаци со лица починати од коронавирус во масовна гробница во Њујорк, јави денеска Би-би-си. Островот Харт е
Свет

Бродот болница на американската армија ќе почне да прима пациенти од понеделник

А1он
Бродот болница на американската морнарица закотвен во пристаништето на Њујорк ќе почне да прима пациенти во понеделник, јави денеска Си-Ен-Ен. Ќе се примаат пациенти кои
Свет

Околу 16.000 луѓе може да ги загубат животите само во Њујорк, предупредува гувернерот на државата Њујорк

А1он
Околу 16.000 луѓе можат да ги загубат животите од коронавирусoт во  Њујорк, изјави гувернерот на државата Њујорк, Ендрју Куомо. Куомо ги предупреди другите делови на
Свет

Њујорк разгледува опции за полициски час, ограничени движења

А1он
Њујорк ги затвори сите јавни училишта најмалку до 20 април, и потенцијално во текот на остатокот од учебната година заради загриженоста од ширењето на новиот
Свет

Гувернерот на Њујорк: Ова е хаос

А1он
Гувернерот на државата Њујорк, Ендру Куомо, ја прозва американската федерална влада дека не презема никакви чекори за да спречи ширење на новиот коронавирус. Државата Њујорк,