helikopterska nesreka

Македонија

Тринаесет години од хелихоптерската несреќа кај катлановско Блаце

А1он
Во катлановско Блаце денеска ќе се одбележат 13 години од хеликоптерската несреќа во која трагично загинаа 11 припадници од составот на воздухопловниот ВИНГ, враќајќи се
Македонија

Извршен увид од јавен обвинител за хеликоптерската несреќа

А1он
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска изврши увид на Меѓународниот аеродром Скопје, каде околу 11:30 часот се преврте хеликоптер на Министерството за
Македонија

Вештаци: Неосветлениот антенски столб, причина за хеликоптерската несреќа кај Струмица

А1он
Неосветлениот среднобранов антенски столб на ЈП „Македонска радидифузија“ е причината за урнувањето на полицискиот хеликоптер на 10 јули 2014 година кај Струмица, во кој загинаа
Македонија

Одбележани 12 години од хеликоптерската несреќа кај катлановско Блаце

А1он
Со едноминутно молчење и со положување цвеќе на спомен-обележјето кај катлановско Блаце денеска им се оддаде почит на единаесетте припадници на Армијата кои пред дванаесет
Македонија

Дванаесетгодишнина од хеликоптерската несреќа кај Блаце

А1он
Денеска се одбележуваат дванаесет години од хеликоптерската несреќа во која трагично загинаа единаесет припадници од составот на воздухопловниот Винг, кога армиски хеликоптер Ми-17 се урна