katar

Свет

Катар: Ќе продолжиме финансиски да ги поддржуваме нашите браќа и сестри во Палестина

А1он
Катар ќе продолжи финансиски да ја поддржува Газа, како што тоа го правеше со години, изјави катарскиот министер за надворешни работи Мохамед бин Абдулазиз Ал-Хулаифи
Свет

ВИДЕО: Германскиот претседател го оставија половина час да чека на жешкото сонце во Катар

А1он
Пристигнувајќи пред предвиденото време во Катар, германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер чекаше на жешкото сонце пред вратата на Ербас А350 на Бундесверот речиси половина час. После
Свет

Катар: Копнената инвазија на Газа ќе има катастрофални последици за регионот

А1он
Копнениот упад на Израел во Газа ќе има „катастрофални последици“ за стабилноста на регионот, предупреди катарското Министерство за надворешни работи. Операцијата ќе биде дел од
Свет

Откриено ново наоѓалиште на природен гас на Кипар

А1он
Министерството за енергетика, трговија и индустрија на Кипар соопшти дека успешно завршиле дупчењата во Блокот шест во Ексклузивната економска зона и било откриено ново, трето
Свет

Европратениците усвоија Резолуција со која не се дозволува пристап на катарски лобисти до Европарламентот

А1он
Европратениците денеска побараа на катарските лобисти да им се оневозможи пристап до Парламентот и да запре работата на законодавните одлуки поврзани со Катар до крајот
Свет

Експертите предупредуваат на нова инфекција: „Грип од камила“ од Светското првенство

А1он
Британската управа за здравје и безбедност ги предупреди сите кои се враќаат од Катар, кој моментално е домаќин на Светското првенство, да ги следат симптомите
Свет

Талибанците заработија милиони од Светското првенство во Катар

А1он
Талибанците заработија милиони на Светското првенство со обезбедување градежна опрема за изградба на стадион во Катар, тврди британски Телеграф. Високи талибански функционери користеле пари што
Спорт

Супер-комјутерот прогнозира супер-финале и победа на Аргентина

А1он
На три недели до почетокот на Светското првенство во Катар со прогноза се „оглас“ супер-компјутерот. Прогнозата е дека титулата ќе заврши во Аргентина. Аргентина беше