Арсовска игра шах со Дедо Мраз додека ги чека резултатите од истрагата на Финансиска за украсувањето

Од:

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска попладнево на својот профил на Фејсбук објави фотографија на која се гледа како седната покрај маса игра шах со Дедо Мраз.

„Во исчекување на резултатите од истрагата за елката…“, напиша Арсовска во објавата алудирајќи на денешната најавена посета на Финансиската полиција која требаше да ја испита набавката за новогодишното украсување на главниот град.

Арсовска минатата недела повеќепати кажа дека за новогодишното украсување имало јавен повик, но не покажа документ и не откри која е фирмата задолжена за украсувањето кое според неа чинело само 30 илјади евра, а не 300 илјади евра како претходните години.

Би можело да ве интересира

Шаховската сезона продолжува со отворените првенства на Македонија – ИМ Панчевски и ИМ Коскоска се први носители

Џафер и Арсовска се скараа кој е надлежен да се искоси тревата во дворот на Владата

Орце Костов

Арсовска: Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога е осигуран објектот на Универзална сала

Костадиновска Стојчевска ќе ја тужи Арсовска за клевета за пожарот во Универзална

Орце Костов

Арсовска: Зошто Костадиновска-Стојчевска не го пријавила пожарот ако знаела за него пред девет часот

Орце Костов

ШК Алкалоид со нови медали на младинските првенства, промовиран и ШК Мулти Есенс

Предраг Петровиќ