Приведен дилер од Кичево, запленети хероин и марихуана

Од:

Полицијата во Кичево денеска привела жител на градот кај кој биле порнајдени хероин и марихуана. Против него по документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок до надлежното обвинителство.

По претходно добиени оперативни сознанија, на ул. Прилепска во Кичево бил запрен мотоцикл управуван од Ф.И.(30) и кај него биле пронајдени 38 паковки со хероин и три паковки со марихуана наменети за продажба – информираат од МВР.

Би можело да ве интересира

Притворен дилер од Гевгелија

Приведен дилер во Охрид

Предраг Петровиќ

Претрес во кочанско, приведен дилер

Приведен дилер во Кавадарци, продавал марихуана, кокаин и амфетамин

Орце Костов

Претрес во Скопје, пронајдена дрога

„Падна“ млад дилер од битолско Горно Оризари

Горан Наумовски