crna hornika

Македонија

Полицијата растури бесна забава во стан во Скопје, пронајдена дрога, приведени 13 лица

А1он
Во стан во центарот на Скопје полицијата вчеравечер растурила забава на која присуствувале 13 лица. Во станот се пронајдени поголема количина дрога, пакувања кокаин, марихуана,
Македонија

Oграбен починат пациент во ковид-центарот во комплексот клиники „Мајка Тереза“

А1он
Непознат сторител одзел паричник од хоспитализиран 72-годишен пациент, кој починал во ковид-центарот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Случајот во полиција го пријавил вчера неговиот син,
Македонија

Разбиена нарко група во Скопје, запленета марихуана

А1он
Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при ОВР Дебар и
Македонија

Приведен дилер од Кичево, запленети хероин и марихуана

А1он
Полицијата во Кичево денеска привела жител на градот кај кој биле порнајдени хероин и марихуана. Против него по документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен
Македонија

Во Велес на улица пронајдена мртва 71-годишна жена

А1он
Жител на Велес рано утрово пријавил дека на улица лежи почината жена. Жената била пронајдена како лежи на улица „Вера Циривири“ во месноста Потокот на
Македонија

Кумановец под истрага за трговија со марихуана и амфетамин

А1он
Кумановското јавно обвинителство отвори постапка против едно лице кое е осомничено дека сторило кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,
Македонија

Еден загинат, четворица повредени во сообраќајна несреќа кај Демир Капија

А1он
Една жена загина, , а четворица се повредени во тешка сообраќајна несреќа, која околу 6 часот утринава, се случила на автопатот Скопје-Гевгелија. Кај клучката Демир