kovid centar

Македонија

Oграбен починат пациент во ковид-центарот во комплексот клиники „Мајка Тереза“

А1он
Непознат сторител одзел паричник од хоспитализиран 72-годишен пациент, кој починал во ковид-центарот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Случајот во полиција го пријавил вчера неговиот син,