Во Велес на улица пронајдена мртва 71-годишна жена

Од:

Жител на Велес рано утрово пријавил дека на улица лежи почината жена. Жената била пронајдена како лежи на улица „Вера Циривири“ во месноста Потокот на левата страна од Велес.

Како што информира Верољуб Додевски, портпаролот на СВР Велес, при вршење на увид од страна на полицијата било констатирано дека станува збор за 71-годишната Н.Џ. од Велес.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. Телото било предадено на обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје.

Би можело да ве интересира

Новa генерација професионални војници положи заклетва во велешката касарна

Жарко Настоски

Во Велес првото бебе во 2021- женско, родено во домашни услови

Ана Ололовска

Полицијата растури бесна забава во стан во Скопје, пронајдена дрога, приведени 13 лица

Катерина Павлова-Николовска

Уапсен велешанец кој нападнал 20-годишно момче и му го зел мобилниот

Жарко Настоски

Приведен разбојник кој нападнал и ограбил 83-годишна жена

Пошумување на опожарените површини над велешко езеро „Младост“

Катерина Павлова-Николовска