Велешани завршија во затворот во Шутка, откако им беше најден хероин во викенд куќа

Од:

Сектор за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против М.А.(51) и  З.Д.(41). Двајцата се од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

„На 29.06.2021 во 18.50 часот, во викенд куќа на место викано „Бојаџиева чешма“, од полициски службеници бил извршен претрес, при што биле пронајдени и одземени 93 грама хероин. На пријавените им е изречена мерка притвор во траење од 30 дена и биле спроведени во Казнено-поправна установа  Затвор Скопје“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Претрес во Скопје, пронајдена дрога

Хероин кој го криеле во хефталка e пронајден кај патници кои патувале од Македонија кон Германија

А1он

Бугарските цариници заплениле над 100 килограми хероин на границата со Турција

А1он

Скопски дилери завршија зад решетки во Кочани

Запленети 70 килограми хероин и упасени десет лица во Косово

Осомничен дилер на хероин во Гостивар

А1он