Приведени три лица фатени со хероин

Од:

Вчера во 13.30 часот во светиниколското село Кадрифаково полицијата ги лиши од слобода М.Ф.(27), Ф.Р.(40) и Љ.И.(25), сите од Скопје, бидејќи при извршен преглед врз нив и автомобилот „мерцедес” со скопски регистарски ознаки, биле пронајдени 60 грама хероин, како и марихуана.

Против лицата е поднесена кривична пријава и во текот на денот ќе бидат изнесени пред судија на претходна постапка.

Би можело да ве интересира

Охриѓанец ја истепал сопругата за која имал забрана за приближување

Катерина Ѓуровски

Арачиновец застрелан на семејна веселба

Катерина Ѓуровски

25-годишник силувал 81-годишна старица од струмичко

Катерина Ѓуровски

Криумчар на мигранти, бегајќи повредил двајца полицајци и удрил во наплатна рампа

Катерина Ѓуровски

Скопјанец со туѓи картички купувал на интернет, потрошил 135 илјади денари

Штипски полицајци истепале притвореник, МВР им поднесе кривични