Осомничен дилер на хероин во Гостивар

Од:

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик.

„Осомничениот, на 14 март, кај себе неовластено држел 6,08 грама хероин наменети за препродажба. Дрогата му била пронајдена и одземена при личен преглед во близина на Домот на културата во Гостивар“, велат од Обвинителството.

Би можело да ве интересира

Автомобил паднал во Лакавичка река – тешко повреден возачот и негов сопатник

Графити со говор на омраза врз градскиот симбол на крајот во Гостивар

А1он

50 годишна жена крадела во Гостивар – фатена на дело се обидела да и избега на полицијата

Уапсен дилер од Штип, кај него пронајдена дрога и голема сума пари

Горан Наумовски

Дилер од Куманово со нож повредил полицаец

Горан Наумовски

Дилер од Битола двапати му продал дрога на дете

Горан Наумовски