Осомничен дилер на хероин во Гостивар

Од:

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик.

„Осомничениот, на 14 март, кај себе неовластено држел 6,08 грама хероин наменети за препродажба. Дрогата му била пронајдена и одземена при личен преглед во близина на Домот на културата во Гостивар“, велат од Обвинителството.

Би можело да ве интересира

Невреме со пороен дожд во Гостивар, поплавени куќи и улици

Катерина Павлова-Николовска

Гостиварец ги заклучи вработените во општина Врапчиште и го кршеше инвентарот

Горан Наумовски

Гостиварец допирал по тело малолетно девојче

„Падна“ млад дилер од битолско Горно Оризари

Горан Наумовски

Гостивар: Блокираната сметка ги блокира и капиталните инвестиции

Ана Ололовска

Сообраќајка во Гостивар, жена е пренесена во болница

Горан Наумовски