Пронајдени хероин и марихуана во Битола, приведен дилер

Од:

Приведен е дилер на марихуана и хероин од Битола, на кој му е одреден притвор, информираат од Министерството за внатрешни работи.

„Денеска ( 03.03.2022) полициски службеници од Отсекот за општ криминал при СВР Битола го лишиле од слобода З. К.(36) од Битола и поднесена му е кривична пријава по чл. 215 ст 1 од КЗ.

Имено, при претрес во објект во непосредна близина на куќата на пријавениот во Битола пронајдени се 107,46 грама хероин и 33.37 грама марихуана и три дигитални ваги со траги од хероин, кои му припаѓале на З.К..

На пријавениот од страна на судија на претходна постапка одреден му е притвор во траење од 30 дена“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведени две лица поради кривично дело изнуда

Ана Ололовска

Приведен крадец од Битола баран со потерница за затворска казна од две години

Ана Ололовска

Кривична пријава против вработен во Затворска полиција за „противзаконито ослободување на лице лишено од слобода“

Ана Ололовска

Приведено лице од Битола, со воздушна пушка пукал во кучиња скитници

Ана Ололовска

Приведени тетовец и гостиварец за издржување на затворски казни

Ана Ололовска

Приведени три лица, затекнати при пустошење на шума

Ана Ололовска