Затвореник дилал хероин во штипскиот затвор

Од:

Затвореник е фатен додека се обидувал да префрли хероин од едно во друго затворско крило, информираат од Министерството за внатрешни работи.

„СВР Штип поднесе кривичнa пријавa против А.А.(31) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 13.03.2021, А.А. додека бил на издржување казна затвор во Казнено поправниот дом-Штип, набавил хероин и се обидел да го префрли во друго крило од затворот, но бил забележан и спречен од затворските службеници“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Лични документи можат да се подигнат и в среда на денот на изборите

Анита Петровска Рајковиќ

Бојмацалиев: Одделенијата за внатрешни работи во Кочани и Берово подготвени за претстојниот Изборен процес

Автомобил удрил во малолетник во Скопје – пешакот со тешки повреди

Македонец доживеал мозочен удар во Унгарија, денеска е префрлен во Скопје со медицинскиот хеликоптер

Катерина Ѓуровски

Возач од Македонија имал мозочен удар во Унгарија, денеска е пренесен во Скопје со медицинскиот хеликоптер

Обвинителството чека извештај за претресите во Идризово, официјална потврда за ископаните тунели се уште нема