Приведени двајца дилери на дрога од Скопје

Од:

Денеска околу 11.00 часот на подрачјето на Кисела Вода полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишија од слобода Г.К.(34) и Д.М.(32), двајцата од Скопје, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени две пакувања кафеава прашкаста материја, апчиња, бела прашкаста материја, марихуана, дигитална вага, дробилка, метадон.

dobivaj vesti na viber

Двете лица се приведени во Полициска станица Кисела Вода и по документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против полицаец за примање поткуп

131 санкционирани возачи во Скопје

Акциска контрола на МВР во Прилеп, приведени четири лица

Гостиварец со „БМВ“ излетал од патот, тројца повредени

За еден ден МВР казни 304 возачи поради брзо возење

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов