apsenje

Регион

Во Црна Гора уапсено едно лице поради ширење лажни вести за коронавирусот

А1он
Полиција уапси едно лице под сомнение дека ширел лажни вести и на тој начин предизвикал вознемиреност на јавноста, соопшти Управата на полицијата на Црна Гора.
Македонија

ВИДЕО: Снимка од апсењето на Македонецот за продажба на доверлива документација за производство на муниција

А1он
Во заедничка акција на БИА, ВБА, Управата за криминалистичка полиција и Вишото јавно обвинителство во Белград и Крaљево, Боривоје Глишовиќ, пензиониран инженер на Први партизан
Македонија

Уапсени Јанакиески, правобранител, службеници, нотари за проневера на пари

Васко Маглешов
По налог на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција утрово полицијата уапси десетина лица, меѓу кои и поранешниот министер за транспорт, Миле Јанакиески. Станува
Свет

Сноуден за апсењето на Асанж: Ова е мрачен момент

А1он
Поранешниот американски разузнувач и „свиркач“ Едвард Сноуден оцени дека апсењето на основачот на Викиликс Џулијан Асанж претставува „мрачен момент за слободата на печатот“ . „Фотографиите
Македонија

Косовец уапсен на граничниот премин Долно Блаце

А1он
Вчера на граничниот премин „Долно Блаце“ уапсен бил 32-годишниот В.Т. од Косово. МВР соопшти дека лицето се барало по телеграма од Надворешната канцеларија за криминалистички
Свет

Во Италија уапсен нутриционист поради поседување на „дрогата за силување“

А1он
Италијанските карабинери во Болоња уапсија 40-годишен биолог нутриционист, кај кого е пронајден околу половина литар ГБЛ (гама-бутиролактон), позната како „дрога за силување“, поради силниот седативен
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја погази правната држава во Република Македонија

А1он
СДСМ ја погази правната држава во Република Македонија. Вчерашните апсења, не се производ на правото, туку на деспотизмот на Заев и картелот околу него, велат