izmenet soobrakaen rezim

Македонија

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека утре во Скопје ќе се одржи „Социо-еколошки форум Скопје 2021“. Од тие причини Секторот за внатрешни работи Скопје
Македонија

Посебен сообраќаен режим на „Илинденска“, ќе се снима филм

А1он
На булеварот „Илинден“ во близина на Градскиот парк, утре и задутре од 21:00 до 6:00 часот, ќе биде воведен посебен режим на сообраќај поради снимање
Македонија

Пренасочен сообраќајот на патот Прилеп-Градско поради сообраќајка

А1он
Поради сообраќајна незгода на регионалниот патен правец Прилеп-Градско, кај Камен Дол, сообраќајот се пренасочува по алтернативни патишта, информира Автомото сојузот. Интензитетот на сообраќај на патните
Македонија

Од утре променет сообраќаен режим на мостот „Гоце Делчев“

А1он
Град Скопје информира дека од утре, 26 јули, поради влегувањето во нова фаза на градежните активности на мостот „Гоце Делчев“, ќе има промена во сообраќајниот
Македонија

Утре посебен сообраќаен режим поради концертот на Здравко Чолиќ

А1он
Популарниот српски пејач Здравко Чолиќ на 15 јуни (сабота) ќе одржи концерт на стадионот „Тодор Проески“ со почеток од 20 часот. Поради овој музички настан