Посебен режим на сообраќај утре и в сабота околу гробиштата во Бутел, во Ѓорче Петов и во Камник

Од:

Поради претстојниот верскиот празник Задушница, ќе има мерки за посебен режим на сообраќај за безбедно и непречено одвивање на сообраќајот околу гробиштата во Бутел, во Ѓорче Петорв и во Камник информира Министерството за внатрешни работи.

– Со почеток од 06.00 часот на 02.06. сообраќајот кон градски гробишта Бутел ќе се одвива во една насока (кружно), односно, сите возила ќе се упатат по ул. “Бутелска“, лево по ул. “Александар Урдаревски“, лево по ул. “Боца Иванова“ и десно до влезот на гробишта Бутел, а за излез од гробишта – десно по ул. “Боца Иванова“, до кружниот тек на ул. “Бутелска“, па лево по ул. “Бутелска“ и десно по ул. “Кемал Сејфула“. Посебен режим на сообраќај ќе се воведе и по улиците кај гробишта во Камник и во Ѓорче Петров информира МВР.

Би можело да ве интересира

Утре посебен сообраќаен режим во центарот на Скопје

За смртта на пешакот во Бутел ќе одговараат и двајцата возачи – заобиколил возило, минал на црвено, возеле брзо

Денеска во Скопје посебен сообраќаен режим

Горан Наумовски

Мемет Камбер после 22 дена ќе биде достојно погребан на гробиштата во Бутел

Орце Костов

Времен режим на сообраќај на улицата „Даме Груев“ во центарот на Скопје

Грабежот во обложувалница е во Бутел – со вперено оружје го одзеле прометот

А1он