Германскиот претседател доаѓа во Скопје, два дена посебен режим на сообраќај

Од:

Претседателот на Германија Франк-Валтер Штајнмајер утре и в среда ќе биде во посета на земјава па Министерството за внатрешни работи информира дека во главниот град ќе има посебен режим на сообраќај.

– На 29.11. и 30.11.2022 (вторник и среда) во официјална посета на Република Северна Македонија ќе пристигне делегација предводена од Претседателот на Сојузна Република Германија. Од тие причини, СВР Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на град Скопје, се вели во соопштението од МВР.

МВР апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници.

Би можело да ве интересира

148 санкционирани возачи во Скопје, 60 под дејство на алкохол

Ана Ололовска

167 санкционирани возачи во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Сообраќаен хаос во Скопје, заглавено остана и возило на Брза помош со вклучени ротации

Ландов

135 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

Ана Ололовска

Девет технички неисправни автобуси што вршат превоз на ученици, исклучени се од сообраќај

Ана Ололовска

Утре времен сообраќаен режим на улицата „Даме Груев“

Ана Ололовска