Во Скопје утре изменет сообраќаен режим поради протестен марш

Од:

На подрачјето на Скопје, утре во период од 18:45 до 20:30 часот, поради протестен марш, Единицата за безбедност на патниот сообраќај, при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот, информира Министерството за внатрешни работи.

Протестот ќе започне во 18:45 часот пред Министерство за надворешни работи, на улица „Филип Втори Македонски“, по улицата „11 Октомври“, улица „Димитрие Чуповски“, улица „Васил Главинов“, потоа по булеварите „ВМРО“ и Илинден“, пред Владата на Република Северна Македонија.

МВР апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите што ќе ги даваат униформираните полициски службеници по сообраќајницата каде ќе се одвива настанот, со цел безбедно и непречено одвивање на сообраќајот.

Би можело да ве интересира

Изменет сообраќаен режим утре во Скопје

А1он

Изменет режим на сообраќај во Скопје

Изменет режим на сообраќај во Скопје ден пред прославата на Денот на независноста

А1он

Утре ќе бидат затворени улици во центарот на Скопје поради протест против образовните реформи

Жарко Настоски

„Парадата на гордоста“ утре ќе затвори улици во центарот на Скопје

Жарко Настоски

Листите на адвокати по службена должност во полициските станици во Скопје стари по 12 години