policiska stanica

Македонија

Васев уште е во полициска станица, обвинителството треба да одлучи какви мерки ќе бидат побарани

Александар Тодески
Поранешниот директор на Клиниката за онкологија, доктор Нино Васев и другите тројца приведени за предметот кој обвинителството го оформи за Онкологија се сеуште во полициска
Македонија

Тепачка во полициска станица: Двајца стружани нападнаа познаник и полицајци

А1он
Основното јавно обвинителство Струга поднесе предлог за определување мерка притвор против двајца осомничени од селото Велешта, за кои постои основано сомнение дека сториле кривични дела
Регион

Малолетници ограбиле полициска станица

А1он
Малолетници ја ограбиле полициската станица во Ново Пазар. За оваа кражба се осомничени четворица малолетници и еден возрасен, кои провалиле на местото каде што се
Македонија

Листите на адвокати по службена должност во полициските станици во Скопје стари по 12 години

А1он
Во периодот од јануари до септември 2020 година во полициските станиците на подрачјето на Град Скопје, биле приведени вкупно 1080 лица, од кои 15 лица
Регион

Атина: Цела полициска станица, сосе приведените, во карантин поради заразен албански државјанин

А1он
Во 14-дневен карантин се шест полицајци и сите упасени лица кои биле во притвор во атинската полициска станица „Омонија“, откако еден уапсен Албанец кој требало