Васев уште е во полициска станица, обвинителството треба да одлучи какви мерки ќе бидат побарани

Од:

Поранешниот директор на Клиниката за онкологија, доктор Нино Васев и другите тројца приведени за предметот кој обвинителството го оформи за Онкологија се сеуште во полициска станица.

Обвинителството има уште неколку часа да одлучи какви мерки ќе бидат побарани за нив, бидејќи во полициска станица може да бидат задржани најмногу 24 часа.

Васев вчера, заедно со други тројца вработени Клиниката за онкологија беше приведен откако по налог на обвинителството, полицијата вршеше претреси.

Вчера директорите на клиниката, Виолета Клисарова и организацискиот директор, Халид Матоши, потврдија дека тие се уапсени од просториите на клиниката.

Би можело да ве интересира

Обвинителството чека извештај за претресите во Идризово, официјална потврда за ископаните тунели се уште нема

Татко ги терал децата да питачат, а парите ги трошел во казино – доби пријава

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Обвинителството задоволно од пресудата во случајот со грабнувањето на Костадиновски

Орце Костов

Обвинителство: Институциите да се воздржат од споделување информации, убиецот на докторот од Железара не е откриен

Орце Костов

Притворените за убиството на лекарот ќе бидат пуштени – нема докази дека се извршители на делото

Анита Петровска Рајковиќ

ОЈО бара притвор за извршителка од Кичево, осомничена е за три кривични дела

Горан Наумовски