Избегнат голем инцидент во велешката полициска станица

Од:

На 18.10.2022 во 00.20 часот во Полициската станица Велес бил приведен и задржан К.Ѓ.(26) од Велес, затоа што во полициската станица се обидел со остар предмет да ја нападне С.А.(23) од Велес.

Имено, С.А. дошла во станицата да пријави нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка на 17.10.2022 околу 23.15 часот на ул.„Академик Пенчо Давчев“ во Велес, за што од слобода биле лишени А.Ш.(34), Д.М.(33), С.М.(62), А.Ѓ.(27) и А.К(24), сите од Велес, а во која учествувал и К.Ѓ..

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Ја ранил невенчаната сопруга, па се самоубил

Потврдена слободата на велешанката Пале, која го усмрти насилниот партнер додека ја давел

Кристијан Ландов

Уапсен крадец во Велес

Горан Наумовски

Пронајдено е телото на жената што се фрли во Вардар

Основно училиште од Велес со двајца директори, еден назначен од министер, еден од градоначалник

Орце Костов

Велешанецот кој прегази 11-годишно девојче бил под дејство на алкохол, се бара притвор

Катерина Павлова-Николовска