Кривична за маж кој со автоматска пушка пукал на свадба во велешко

Од:

Полицијата поднесе кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште, општина Чашка, поради предизвикување општа опасност.

„На 11 септември на свадбена веселба село Горно Јаболчиште, пријавениот од автоматска пушка испукал повеќе куршуми, за што била пуштена снимка на социјалната мрежа Фејсбук“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

САД: Полицијата уапси маж кој пукаше пред синагога

Напаѓачот од Лас Вегас, долгогодишен професор, имал листа за отстрел

Пукање на Бит Пазар, уапсен е пиштолџијата

Пукање во центарот на Брисел: Четири лица се повредени

Горан Наумовски

Пукање во центарот на Куманово, едно лице повредено

Во Њујорк: Убиени се четворица членови на семејство, меѓу кои и две деца

Горан Наумовски