svadba

Македонија

На Македонките најмногу им се брза да се омажат – најмлади стапуваат во брак во регионот

Просечната возраст на која Македонките се мажат е 26,6 години, покажува анализата на статистичкиот портал „Ландгеист“, базирана на податоци на Евростат. Следни на листата се
Свет

На свадба во Италија се урна плафон, 64 повредени, петмина се сo тешки повреди

А1он
Плафон на ресторан во италијанскиот град Пистои, гратче во областа Тоскана (Италија), се урна врз гостите за време на свадбена церемонија. Италијанските служби информираат дека
Македонија

Кривична за маж кој со автоматска пушка пукал на свадба во велешко

А1он
Полицијата поднесе кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште, општина Чашка, поради предизвикување општа опасност. „На 11 септември на свадбена веселба село Горно Јаболчиште,
Македонија

МВР: Уапсен е командир кој пукал со оружје на свадба

А1он
Полицијата денеска го уапси Е.Р. (30) од село Дебреште, командир на Полицискиот оддел во село Ропотово, поради сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“
Магазин

(ВИДЕО) Свадба во авион-невестата направи венчаница во тоалетот

А1он
На летот од Тексас до Калифорнија се случи необична свадба. Пар од Тексас докажа дека свадбата не мора да биде на копно со традиционални обележја,
Магазин

Невеста од Србија претепана на сопствената свадба: Имам исекотини и целата сум со модринки

А1он
На венчавката која се одржа минатиот викенд во Мионица дошло до конфликт меѓу обезбедувањето и свадбарите, а во општата тепачка не останала без последици ниту
Магазин

(ВИДЕО) Хаос на свадба во Србија: Сватовите се степааа со обезбедувањето, седум лица повредени

А1он
Необична тепачка на свадба се случила минатиот викенд во Мионица, град во западна Србјија. Имено, во новоотворениот луксузен ресторан дошло до тепачка меѓу обезбедувањето и
Магазин

ВИДЕО: Прва снимка од венчавката во црква, Петар Грашо ја бакна Хана по што следуваше аплауз

А1он
Петар Грашо и Хана Хуљиќ во Свети Доминик во Сплит го кажаа судбоносното „да“, а сега на интернет се појави првото видео од црквата. View