pukal

Македонија

МВР: Уапсен е командир кој пукал со оружје на свадба

А1он
Полицијата денеска го уапси Е.Р. (30) од село Дебреште, командир на Полицискиот оддел во село Ропотово, поради сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“