Кавадарчанец со пушка пукал во куче

Од:

Полицијата извести дека е уапсен Ќ.С.(48) од Кавадарци. Тој се сомничи дека околу 5.30 часот пред неговата куќа пукал со воздушна пушка и погодил куче сопственост на С.Н.(44) од Кавадарци.

На К.С. му била одземена пушката, а тој бил приведен во полициска станица.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Деветтооделенци од Кавадарци краделе и монтирале фотографии од соученички за да им се исмејуваат

Орце Костов

Група млади кавадарчани физички нападнале семејство во Марена

А1он

Кавадарци со низа препораки по најавените екстремно ниски температури

А1он

Приведен кавадарчанец: Излетал од патот додека превезувал мигранти при што загинало едно лице

А1он

Се запали куќа во кавадаречкото село Раец

32-годишен кавадарчанец мачел животни, заработи кривична од ОЈО