Сосед пукал во автомобил во движење, за среќа никој не повредил

Од:

Вчера во 15 часот во Полициска станица Гази Баба Е.М.(27) од Скопје пријавил дека околу 11.45 часот на подрачјето на Гази Баба, додека управувал патничко возило „голф 5“, со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувале и М.М.(62) и Љ.И.(27) од Скопје, нивниот сосед Џ.М. агресивно се однесувал и со пиштол испукал неколку куршуми кон возилото.

dobivaj vesti na viber

Повредени лица нема, а полициски службеници преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Скопјанец при караница извадил пиштол, но бил спречен да го употреби

Приведен скопјанец, кај него пронајдени пиштол, куршуми и девизи

Велешанец криел пиштол со две цевки и муниција

Арачиновец со пиштол испукал куршум и ја ранил сопругата

Скопјанец им се заканувал со пиштол на полицајци од граничниот премин Блаце

Горан Наумовски

ОЈО бара притвор за насилник кој со пиштол заплашувал семејство од Скопје