terorist

Свет

Лондон е на нозе и во потера по него-кој е избеганиот терорист кој побегна од затворската кујна

А1он
Офицер на британската армија, кој чека судење за обвинение за тероризам, утринава избега од затвор во Лондон и во тек е голема потера по него.
Свет

Тинејџер е осуден на доживотен затвор за подготвување терористички напад

А1он
Британски тинејџер кој беше блиску до напад врз полицајци или војници денеска е осуден на доживотен затвор, со можност да биде ослободен по најмалку шест