liban

Свет

Израелските сили гранатираат градови на југот на Либан

А1он
Израелските сили гранатираат бројни градови на југот на Либан. Израелски артилериски оган ги погоди градовите Одаисех, Балат, Лабунех, Марвахин и Серда, како и во околината
Свет

Ако се отвори северен фронт ќе ги збришеме Иран и Либан се закани израелски министер

А1он
Министерот за економија на Израел Нир Баркат упати закана до Иран и Либан, велејќи дека неговата земја ќе ги избрише од лицето на Земјата доколку
Свет

Германија ги повика своите граѓани веднаш да го напуштат Либан

А1он
Германското Министерство за надворешни работи ги повика своите граѓани веднаш да го напуштат Либан. На веб-страницата на министерството денеска е направена промена во сегментот за
Свет

ВИДЕО: Ескалираат судирите меѓу Хезболах и Израел

А1он
Израелските одбранбени сили објавија дека дошло до значителна ескалација на конфликтот со Хезболах. Хезболах истрела бројни противтенковски проектили од Либан кон Израел, гаѓајќи ги и
Македонија

Османи: Доколку има наши граѓани во Либан да ја напуштат државата поради непредвидливата ситуација

А1он
Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска најави дека МНР ќе упати повик до нашите граѓани кои се наоѓаат во Либан да ја напуштат државата поради,
Свет

Израелска армија: Со тенкови ја напаѓаме областа од која се пукаше од Либан

А1он
Портпаролот на израелските одбранбени сили (ИДФ) Даниел Хагари објави на социјалните мрежи дека израелските тенкови сега ја напаѓаат „областа од која Метула беше стрелано од