mancester

Свет

Евакуација на аеродромот во Манчестер поради сомнителен пакет

А1он
На аеродромот во англискиот град Манчестер во тек е евакуација, откако бил пријавен сомнителен пакет, изјави портпарол на аеродромот. – По добиена дојава за сомнителен
Спорт

Солскјер: Морав да сменам многу во Јунајтед по Мурињо

А1он
Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер изјави дека морал да смени многу работи со „црвените ѓаволи“ по Жозе Мурињо. Норвежанецот го замени Специјалниот на
Магазин

Аријана Гранде ги посети повредените фанови во болница во Манчестер

А1он
Американската пејачка Аријана Гранде допатува во ненајавена посета на мачестерската Кралска детска болница за да ги посети своите хоспитализирани фанови, кои беа ранети при терористичкиот
Магазин

Аријана Гранде ќе одржи добротворен концерт во Манчестер в недела

А1он
Американската пејачка Аријана Гранде в недела ќе одржи добротворен концерт во Манчестер во спомен на жртвите во нападот. Плејада од ѕвезди, како Кејти Пери, Џастин
Свет

Бомбашот од Манчестер зборувал по телефон со братот во Либија непосредно пред нападот

А1он
Бомбашот од Манчестер, Салман Абеди, зборувал по телефон, со својот помлад брат Хашим, само 15 минути пред терористичкиот напад, во кој беа убиени 22 лица,
Свет

МИ5 најмалку трипати била предупредена дека Салман Абеди е опасен

А1он
Британската безбедносна служба МИ5 најмалку трипати била предупредена за екстремистичките ставови на бомбашот-самоубиец Салман Абеди, кој минатата недела изврши напад за време на концертот во
Свет

Во Триполи уапсен помалиот брат на напаѓачот од Манчестер

А1он
Помалиот брат на напаѓачот од Манчестер, Хашем Абеди е уапсен во Триполи под сомнеж за поврзаност со џихадистичката група Исламска држава, изјави портпаролот на либиските