fsb

Свет

ФСБ уапси две лица кои подготвувале терористички напад во Русија

А1он
Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) денеска соопшти дека привела двајца жители на регионот Нижни Новгород за подготовка на терористички напад во близина на железничката
Свет

Путин одлучи: Бортников е нов директор на Федералната служба за безбедност на Русија

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин донесе нов декрет како шеф на државата. – Рускиот претседател го назначи Александар Бортников за директор на Федералната служба за безбедност
Свет

ФСБ приведе Русин кој по наредба на Украина планирал да разнесе судски згради

А1он
Во градот Тамбов е приведен руски државјанин кој по наредба на украинската агенција подготвувал напад врз зградите на два суда. Диверзијата е откриена во соработка
Свет

ФСБ: Британските специјални служби ги надгледуваа повеќето диверзантски напади на Крим

А1он
Специјалните служби на Велика Британија ги надгледувале повеќето диверзантски напади врз руската Црноморска флота и Крим, изјави офицер на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ).
Свет

ФСБ: Измамници лажат дека се наши агенти

А1он
ФСБ ги предупреди руските граѓани за измамници кои се претставуваат како разузнавачки агенти. Ова се наведува во соопштението објавено на веб-страницата на споменатата служба. „ФСБ
Свет

ФСБ: Зад нападот во Москва стојат САД, Велика Британија и Украина

А1он
Федералната служба за безбедност на Русија (ФСБ) ги обвини САД, Велика Британија и Украина за терористичкиот напад на „Crocus City Hall“ во Москва. Шефот на
Свет

Русите спречиле терористички напад: ФСБ уапси три лица

А1он
Безбедносните сили спречија терористички напад во Барнаул со приведување на тројца млади момчиња кои дошле во изборниот штаб со пет молотови коктели пред претседателските избори,
Свет

ФСБ приведе Русин кој планирал терористички напад на Транссибирската железница

А1он
Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) денеска соопшти дека привела Русин кој по наредба на украинските разузнавачи планирал терористички напад на Транссибирската железница, пренесе РИА
Свет

Нападнато е седиштето на ФСБ во Белгород

А1он
Украински дрон денеска го нападна седиштето на руската Федерална служба за безбедност во регионот на Белгород. Британскиот Дејли Телеграф пренесува дека тоа го објави руската