banka

Свет

ВИДЕО: Заложничка драма во банка во Москва

А1он
Во филијала на „Алфа Банка““ во центарот на Москва непознато лице држи заложници, објавија локалните медиуми. Според неофицијални извори, полицијата пристигнала на местото на инцидентот
Економија

Онлајн услуги на Халкбанк за брзо и едноставно завршување на сите банкарски услуги

А1он
Во актуелната состојба на пандемија предизвикана од КОВИД-19 и во услови кога посетата на филијали не се препорачува, клиентите на Халкбанк АД Скопје можат целосно
Економија

ТТК Банка АД Скопје однапред плати аконтации за данок на добивка за 2020 година во износ од 10,5 милиони денари

А1он
ТТК банка АД Скопје поддржувајќи ги препораките и мерките на Владата, за справување со актуелната сериозна опасност од ширењето на Ковид-19, денеска изврши предвремено плаќање
Македонија

Aфера „Банки“: За Обвинителството пријавените oд полицијата не переле пари, а застарело и делото

Васко Маглешов
Во случајот „Банки“, за кој во 2013 година кривична пријава поднесе полицијата за перење пари, немало елементи на кривично дело. Ова го напишала обвинителката Ивана
Економија

Никола Поповски именуван за в.д. главен извршен директор на Развојната банка на Северна Македонија

А1он
Никола Поповски е именуван за нов вршител на должност – главен извршен директор на Развојната банка на Северна Македонија, стои во дописот од Банката до
Економија

Украина ја поништи национализацијата на големата ПриватБанка

А1он
Украински суд ја поништи национализацијата на ПриватБанк од крајот на 2016 година, а актуелниот претседател Петро Порошенко стравува дека таквата судска одлука може да предизвика
Економија

Сосиете женерал ја продава „Охридска банка“ на „Штаермаркише“ и „Шпаркасе банка“

А1он
„Соситете женерал Франција“ постигна договор со „Штаермаркише Банка“ и „Шпаркасе“ за преземање на акциите што „Сосиете женерал“ ги има во „Охридска банка“. „Сосиете женерал Франција“