ograbena

Свет

Американска конгресменка ограбена во Филаделфија

А1он
Американската конгресменка Мери Геј Сканлон била ограбена денски во Филаделфија, кога двајца непознати напаѓачи и впериле пиштол додека била во автомобилот. Под закана со пиштол,
Македонија

Вооружени разбојници ја ограбиле „Халк банка“ во Скопје

Кристијан Ландов
Маскирани вооружени разбојници пред околу два часа ја ограбиле екоспозитурата на „Халк банка“ на Качанички пат кон Визбегово. Според првичните информации, вооружените лица влегле во