Oграбена експозитурата на ТТК Банка во Велес

Од:

Во 09.20 часот утринава во СВР Велес било пријавено дека во експозитура на ТТК Банка на ул.„8 Септември“ во Велес едно лице со закана со пиштол од вработените одзело пари и побегнало.

dobivaj vesti na viber

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Според сведоци кои се нашле на местото на грабежот, лицето било маскирано со заштитна маска против загадување на воздухот, и со пиштол в раце.

СВР Велес е во потрага по лицето и врши контрола на автомобилите кои го напуштаат градот.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против полицаец за примање поткуп

Седум повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

А1он

131 санкционирани возачи во Скопје

Акциска контрола на МВР во Прилеп, приведени четири лица

Гостиварец со „БМВ“ излетал од патот, тројца повредени

Вицегувернерката Митреска: Централните банки забрзано работат на истражувања за воведување дигитални валути