Ограбена е банка во центарот на Скопје

Од:

Полицијата извести дека вчера во 10 часот во СВР Скопје е пријавно дека од банка во трговски центар на подрачјето на Центар, едно лице со закана кон вработените одзело пари.

Од МВР тврдат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Скопјанец со пиштол се обидел да ограби банка во Аеродром

Величковски од НБРМ: Банката не смее да наплаќа за затворање на сметка, дебитни и кредитни картички

Орце Костов

Школа за новинари на ПроКредит Банка: „Дигитална трансформација: Одговорност кон иднината на бизнисите“

А1он

На тинејџер случајно му биле уплатени 9 милиони евра на сметка: Сакал да купи Порше

Министерство за финансии: Укината можноста да се рефинансира кредит во иста банка

Орце Костов

Миле Зечевиќ од СДСМ не е веќе во надзорниот одбор на Стопанска банка Битола

Орце Костов