Скопјанец со пиштол се обидел да ограби банка во Аеродром

Од:

МВР извести дека полициски службеници од СВР Скопје го привеле М.К.(30) откако денеска во 13.55 часот било пријавено дека се обидел со закана со пиштол да изврши разбојништво во филијала на банка во трговски центар на подрачје на општина Аеродром, но не успеал во намерата и избегал.

– Веднаш по добиената пријава, преземени се мерки при што М.К. е пронајден и е уапсен – извести полицијата.

Би можело да ве интересира

Вооружен грабеж на банка во Илинден, одземена е голема сума на пари

Александар Тодески

Жена потпомогната од полицаец си го ограбила сопругот, му украле 40.000 евра

Горан Наумовски

Авион итно слета на аеродромот во Белград: Патникот почина, му се слошило на летот од Германија

(ВИДЕО) Како од хорор филм: Маж преправен во морничав кловн изврши вооружен грабеж

Предраг Петровиќ

Уапсен турски државјанин на скопскиот аеродром, со фалсификувани визи сакал да влезе во Македонија

А1он

Жена нападната на Меѓународниот аеродром во Скопје