bankarstvo

Македонија

Aфера „Банки“: За Обвинителството пријавените oд полицијата не переле пари, а застарело и делото

Васко Маглешов
Во случајот „Банки“, за кој во 2013 година кривична пријава поднесе полицијата за перење пари, немало елементи на кривично дело. Ова го напишала обвинителката Ивана
Економија

Банкарите ќе го одбележат Светскиот ден на штедењето

А1он
Здружението на банкарството при Стопанската комора на Македонија денеска ќе одржи свечена седница по повод 31 Октомври – Светскиот ден на штедењето. На најдобрите службеници
Економија

Дебата за перспективите на контролинг професијата во Македонија

А1он
„Контролинг професијата во Македонија – состојби и перспективи“ е насловена форумската дебата што ќе се одржи денеска во Скопје, во организација на Академијата за банкарство