Вооружен грабеж во НЛБ Банка во Сарај

Од:

Утрово во експозитурата на НЛБ Банка во Сарај се случи грабеж од вооружена група разбојници. Во моментот на случувањата во експозитурата биле присутни вработени и клиенти, при што сите се безбедни и во добра состојба, велат од НЛБ Банка.

dobivaj vesti na viber

„Претставници на Банката се во постојан контакт со клиентите и вработените кои биле присутни во филијалата, ставајќи ја нивната безбедност и нивното здравје во преден план.

Во моментов сѐ уште нема детали за висината на направената штета. Надлежните органи вршат увид на самото место и се во блиска соработка со Банката за што побрзо и ефикасно разрешување на случајот и разоткривање на деталите.

Средствата на клиентите се сигурни бидејќи Банката има осигурување на целиот свој имот и средства“, соопштуваат од НЛБ Банка.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Тетово, пронајдени украдени мотоцикли

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Крадец нападна жена во Нов Белград, и го скрши забот и го искина накитот

Приведен крадец од Куманово, украденото вратено на сопственичката

Ана Ололовска

Приведен тинејџер кој ограбил продавница во Пробиштип

А1он

Приведен џепчија во Скопје, фатен непосредно по извршена кражба

Ана Ололовска

Претреси во Кочани, пронајдени големо количество украдени предмети, следуваат кривични пријави

Ана Ололовска