Вооружен грабеж на банка во Илинден, одземена е голема сума на пари

Од:

Маскирано вооружено лице ограбило банка во населбата Илинден. Првичните информации говорат дека е одземена голема сума на пари.

Идентитетот на ограбувачот засега останува непознат, а очевидците велат дека со парите избегал во непознат правец.

„Денеска (28.02.2024) во 10.26 часот во СВР Скопје било пријавено дека во експозитура на една банка во нас.Илинден – Скопје едно лице со закана со огнено оружје од вработените одзело пари“, велат од МВР.

Полицијата во моментов врши увид, а повеќе информации од Министерството за внатрешни работи најавуваат за подоцна денеска.

Би можело да ве интересира

МВР: Три кривични пријави за полицаец од Крушево

18 годишник сакал да ограби банка во Аеродром – фатен на дело

Тројца приведени за пожарот во Универзална сала

Катерина Ѓуровски

Дали Муареми бил уапсен во Дубаи, па пуштен на слобода – Официјални информации се уште нема

Александар Тодески

Автомобил излета од патот Тетово – Попова Шапка, загина возачот, 80 годишен Австриец

Анита Петровска Рајковиќ

СДСМ: Бруталното апсење на новинарот Салиу потврдува дека нема промена, ДПМНЕ е режимска партија