mile zecevic

Македонија

Зечевиќ од Струга: Духовното нека биде поткрепа за човечноста и нека го зајакне нашето единство

А1он
Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, заедно со пратеникот и координатор на пратеничката група, Јован Митрески, министерка за одбрана Славјанка Петровска, денеска во Струга присуствуваа
Македонија

Стоилковски: Партиската вмешаност не може да се исклучи, СДС и ДУИ да одговорат на прашањата за бегството од Идризово

А1он
Три дена нема вистински одговори од СДС, од ДУИ, од Владата, за бегството на осуденик за убиство и дрога, Беким Мемети од затворот Идризово. Индикативно
Македонија

Стоилковски: Која е улогата на Љупчо Кузмановски, кадар на СДС, во бегството од затворот Идризово?

А1он
Денеска одиме понатаму со испреплетени партизирани решенија во затворската администрација, одговорни за спектакуларното бегство. Зечевиќ и СДС мора да кажат каква е улогата на Љупчо
Македонија

Стоилковски: Дали последното бегство од затвор е договорено со СДС?

А1он
Затворот во Македонија постои само за оние коишто немаат врска со власта, СДС, организираниот криминал и корупцијата! Овозможувањето на ладнокрвен убиец да избега од затвор
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Зечевиќ од себични, лични и профитерски причини бегаат од избори

А1он
Ковачевски и Зечевиќ се плашат од избори, бегаат зошто го штитат криминалот и тендерите, но не демантираат дека пратениците им бараат избори велат од ВМРО-ДПМНЕ.
Македонија

Зечевиќ од Врапчиште: СДСМ ја етаблира државата како рамноправен дел од европското семејство

А1он
СДСМ ја етаблира државата како рамноправен дел од големото европско семејство, со развој на трајни европски вредности на коишто почива социјалдемократијата, порача денеска од Врапчиште
Македонија

Зечевиќ: Новото време налага нови доктрини, европскиот пат е новиот македонизам

А1он
Сите заедно мора да го препознаеме новото време, како нација треба мудро да ги протолкуваме пораките на новото време, да се обединиме и соодветно да
Македонија

Зечевиќ: Современиот македонизам е европската перспектива

А1он
Дојде време современиот македонизам да го кренаме на следно ниво, тоа е европската перспектива, порача од Демир Хисар генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ кој
Македонија

Зечевиќ во Кичево: Големината на СДСМ е во државничките одлуки за иднината на земјата

А1он
Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, денеска ги продолжува интензивните теренски активности во повеќе градови и населени места, на средби со граѓаните, членовите и симпатизерите
Македонија

Зечевиќ: Со СДСМ, иднината на младите генерации е европска

А1он
Генералниот секретар на СДСМ на состанок на партијата во Струмица денеска порача дека младите македонски генерации имаат европска иднина со СДСМ и дека така треба