partija

Свет

Словенечката владејачка Партија на пензионерите бара од својата претседателка да поднесе оставка

А1он
Сите пратеници од Демократската партија на пензионери (ДЕСУС), една од четирите партии во Владата на словенечкиот премиер Јанез Јанша, денеска ја повикаа претседателката на својата
Регион

„Демократско убедување“ нова партија во Албанија

А1он
д денеска во судскиот регистар на Албанија впишана е уште една политичка партија. Станува збор за партијата Демократско убедување (БД),која ја формираа поранешниот потпретседател на
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Насилно туркање на договорот ја носи државата во ќорсокак

Кристијан Ландов
Покрај сите притисоци, закани и уцени од страна на власта, граѓаните кажаа „не“ на штетниот договор за промена на името, велат од партијата ВМРО-ДПМНЕ, кои