Насилник се заканувал во банка и го кршел инвентарот

Од:

На 26.8.2022 во 15.30 часот од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода К.И.(28) од Скопје, поради кривично дело насилство.

Околу 15 часот, според пријавеното, тој влегол во експозитура на банка на подрачјето на Бит Пазар и побарал без лична карта да си ја подигне својата дебитна картичка, но од страна на вработена во банката му било кажано дека тоа не е возможно, по што тој почнал да ги навредува вработените и да им упатува сериозни закани по животот, а потоа да го уништува инвентарот во банката.

Од страна на Единицата за насилен криминал-Одделение за насилен криминал при СВР Скопје во консултација со ОЈО Скопје ќе биде поднесена соодветна кривична пријава за сторено кривично дело „насилство“.

Би можело да ве интересира

Притворен насилник кој крвнички ја тепал поранешната девојка и нејзината 6-годишна ќерка

Горан Наумовски

Од први јануари ќе ги плаќаме сметките и преку фирми кои нудат брзи пари: Банките ќе добијат конкуренција

Орце Костов

Една од најголемите банки во САД се согласи на исплата од милијарди долари на своите клиенти

30 дена притвор за насилник од Скопје

„Ќе ти го отворам черепот“: Брутално врсничко насилство во Белград, претепана соученичка затоа што е одлична студентка

А1он

Расчистено насилството во Куманово, насилниците лишени од слобода