majami

Магазин

ВИДЕО: Гол маж ги нападна посетителите на теретана во Мајами, го исфрлија надвор, но тогаш почна нов хаос

А1он
На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа моментот кога гол маж ги нападнал посетителите на теретана во Мајами откако се обидел да
Свет

ВИДЕО: Хеликоптер се урна меѓу луѓе на популарната плажа во Мајами

А1он
Хеликоптер се урна на популарната Мајами Бич, во непосредна близина на луѓето кои беа на плажата. „Хеликоптер се урна денеска во Атлантскиот Океан во близина
Свет

Роднините на жртвите во урнатата заграда во Мајами ќе добијат повеќе од 150 милиони долари отштета

А1он
Роднините на загинатите и повредените при уривање на станбената зграда во Мајами, ќе добијат отштета од најмалку 150 милиони долари, објави Фокс њуз, повикувајќи се
Свет

Бројот на жртви од уривањето на зградата во Мајами достигна 90 луѓе

А1он
Бројот на потврдени жртви при уривањето на станбената зграда во Мајами достигна 90 лица, изјави денеска градоначалничката на округот Мајами-Дејд, Даниела Левин Кава. Според Левин
Свет

Мајами: Бројот на загинати при уривањето на зградата се искачи на 78 лица

А1он
Бројот на жртви при уривањето на станбена зграда во Мајами денеска се искачи на 78, откако од под урнатините беа извлечени уште 14 тела, изјави градоначалничката на
Свет

ВИДЕО: Потрагата по исчезнатите во урнатините од зградата во Мајами запрена, објектот ќе биде демолиран

А1он
Спасувачката мисија по можните преживеани во урнатините во станбениот блок во Мајами кој се урна пред неколку дена е прекината за да биде демолиран и
Свет

Најмалку четворица загинати во катастрофата во Мајами, 159 луѓе се водат како исчезнати

А1он
Бројот на загинати во уривањето на висококатницата во американската држава Флорида се искачи на четворица луѓе, а спасувачите сè уште трагаат по повеќе од сто
Свет

(ВИДЕО) Грозничава потрага по преживеани: Преку педесет луѓе се под урнатините во Мајами

А1он
На вкупно 51 човек не му се знае трагата по ноќешното уривање на станбена зграда во северниот дел на Мајами, јавуваат американските медиуми. Дел од