tanker

Свет

Почина четиригодишно девојче, загубила свест при пад од чамец во Средоземното море

А1он
Четиригодишно девојче почина, а 61 мигрант беше пренесен на грчкиот остров Крит, откако чамецот со кој се пренесувале во Средоземното море се соочил со проблеми
Свет

Голем танкер со нафта кај Гибралтар е во опасност да потоне

А1он
Голем танкер со нафта денеска е во опасност да потоне откако се судри со брод што превезувал течен гас кај Гибралтар. Властите стравуваат од истекување
Економија

Преодната влада на Бугарија ќе земе само едeн од седумте танкери со гас договорени од Петков

А1он
Вршителот на должноста министер за енергетика на Бугарија, Росен Христов, на брифинг најави дека само еден танкер за течен гас на американската компанија „Шиниер“ ќе
Свет

ВИДЕО: Објавена снимка од експлозијата на руски танкер во близина на Крим

А1он
Руското Министерство за вонредни ситуации објави снимка од вчерашната експлозија на танкер во Керчкиот Теснец, меѓу Азовското и Црното Море, по која тројца морнари паднале
Свет

Пожар на огромен танкер кај Шри Ланка, стотици илјади тони нафта пред излевање во Индискиот Океан

А1он
Околу 270.000 тони нафта може да истечат во океанот, откако избувна пожар на танкер регистриран во Панама, во близина на југоисточниот брег на Шри Ланка,
Свет

ВИДЕО: Нафтена дамка го уништи еден од најчистите морски брегови во светот

А1он
Маурициус денеска прогласи еколошка катастрофа откако нафта се изли од насукан танкер блиску до брегот на островската држава во Индискиот Океан. Објавените снимки покажуваат како