iscezna

Македонија

Пронајдено e исчезнатото девојче од прилепско село Пешталево

А1он
Пронајдено е 15-годишното девојче од селото Пешталево, прилепско, кое вчера беше пријавено за исчезнато. Роднините на девојчето синоќа објавија и на социјалните мрежи дека е
Свет

Исчезна кинески милијардер, неговата компанија го пријавила за исчезнат

А1он
Еден од најистакнатите кинески инвестициски банкари исчезна, соопшти неговата компанија. Фан Бао, извршен директор на инвестициската банка China Renaissance Holdings, го нема веќе неколку дена,