Приведен малолетник од струшко, кај него пронајден гасен пиштол

Од:

Денеска (30.01.2023) околу 7.20 часот на улицата „Пролетерски бригади“, во близина на средно училиште во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга привеле малолетник од струшко село затоа што кај него бил пронајден гасен пиштол.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен поднесок според Законот за оружје.

Би можело да ве интересира

Кривична против 18-годишник и малолетник: Запалиле угостителски објект во Стара Чаршија

Орце Костов

Малолетник допирал по телото девојче, кое потоа било нападнато

Татко го натерал малолетниот син да ограби пензионерка од Битола

Малолетник уапсен во Скопје – нападнал и ограбил друг малолетник

А1он

Малолетник од Скопје оштети возило и со нож го рани сопственикот

43-годишник уапсен, малолетните деца краделе – претреси во Струга и Битола најдени пиштоли, пушки и муниција

А1он