Велешанец криел пиштол со две цевки и муниција

Од:

На 1.9.2022 во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода И.Е.(61) од Велес. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, бил пронајден рачно изработен пиштол со две цевки и 16 куршуми.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Приведен малолетник од струшко, кај него пронајден гасен пиштол

Ја ранил невенчаната сопруга, па се самоубил

Потврдена слободата на велешанката Пале, која го усмрти насилниот партнер додека ја давел

Кристијан Ландов

Уапсен крадец во Велес

Горан Наумовски

Пронајдено е телото на жената што се фрли во Вардар

Основно училиште од Велес со двајца директори, еден назначен од министер, еден од градоначалник

Орце Костов