karanica

Македонија

Инцидент во Градски парк во Скопје: Караница и тепачка поради девојка

А1он
Малку фалело караница меѓу две групи на момчиња од Скопје да има крвав епилог. Имено, Г.A. (18) од Скопје во полиција пријавил дека во Градскиот
Македонија

Скопјанец при караница извадил пиштол, но бил спречен да го употреби

А1он
На 10.9.2022 на бул.„Никола Карев“ во Скопје полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.И.(27) од с.Визбегово, скопско,